background
logotype

Трійця

Святкування Святої Трійці припадає на 50 день після Пасхи. Трійця є найважливішим святом в православній релігії і має в народі ще одна назва – П’ятидесятниця. На 50 день після святкування Великої Пасхи, пророк Мойсей недалеко від гори Сінай, дав своїм послушникам Божий закон і придумав старозавітне священство.

ТрійцяТрійцю на Русі почали святкувати через 300 років, як князь Володимир здійснив обряд хрещення.

Більшість людей пов’язують це церковне свято з наближенням літа і проводами весни. 7 днів до Трійці в народі називають «русальними» або «зеленими». Все частіше її асоціюють з Зеленими святами, під час яких починає цвісти овес, люди приносили в будинок квіти і прикрашали ними стіни, а дівчата кожен день плели вінки.

У цей день православні вшановують поява Святого Духа на апостолів. Поняття Трійці уособлює образ Бога: Бог-отець, Бог-син і Бог-Святий Дух.

У свято Трійці віруючі люди відвідують церкву, несучи з собою на службу букети квітів та пахучих трав. Вони вірять, що саме через них відбувається оновлення Святим Духом людської душі. Після церкви вся рідня збирається за столом, пригощаючись млинцями, короваями пирогами і киселем. Також можна організувати пікнік на природі, адже Трійця 2016 року припадає на вихідний день.

Перед Святою Трійцею господині роблять генеральне прибирання будинку, наводять порядки у всіх приміщеннях, приносять у дім квіти, вінки і прикрашають ними квартиру. Дане оздоблення символізує настання літа, процвітання людського життя і єдність з природою.

 

2018  «August-Kiy» LTD. ТОВ «Август-Кий» +38(044)-496-1-496   All rights reserved